Ένα γκολ στον τραυματισμό διατήρησε το τέλειο ρεκόρ του Παναθηναϊκού στη Super League στον αγώνα της Κυριακής με τον Άρη και θα αντιμετωπίσει το πακέτο έκπληξη του Βόλου που σημείωσε άλλη μια εκτός έδρας νίκη.

Οι πράσινοι έκαναν τις εννέα στα εννέα από την έναρξη του πρωταθλήματος με τη νίκη με 1-0 επί του Άρη στο γήπεδο Απόστολος Νικολαΐδης. Αφού ακυρώθηκε ένα γκολ στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι βρήκαν τον νικητή που έψαχναν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά του αναπληρωματικού Andraz Sporar.

Πλέον προηγείται του βαθμολογικού πίνακα με 27 βαθμούς από εννέα παιχνίδια, με τον Βόλο να ανεβαίνει στη δεύτερη θέση, με 20, καθώς η τρίτη ΑΕΚ με 18 έχει ένα παιχνίδι στη μέση.

Ο Βόλος κατέπληξε τον Ατρόμητο με 2-0 στο Περιστέρι, με γκολ των Μίλος Ντέλετιτς και Πάολο Φερνάντες.

Ο Ολυμπιακός ανέβηκε στην τέταρτη θέση πάνω από τον ΠΑΟΚ, καθώς διέλυσε την ήττα του με 2-1 από τους Θεσσαλονικείς την περασμένη Δευτέρα με νίκη 2-0 στον Παναιτωλικό, με γκολ από τους Pep Biel και Mathieu Valbuena.

Ο ΠΑΟΚ άρπαξε βαθμό με το τελευταίο χτύπημα του αγώνα του με τον Αστέρα Τρίπολης εντός έδρας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 μέσω των Khaleb Stanko και Leo Tilica, μέχρι το 80ο λεπτό. Ο Τζάσμιν Κούρτιτς σκόραρε από το σημείο του πέναλτι πριν ο Νέλσον Ολιβέιρα διαμορφώσει το τελικό 2-2 με βολέ από κοντά.

Ένα ακόμη αποτέλεσμα 2-2 ήρθε στη Νίκαια, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να επιστρέφει από το 2-0 και να ισοφαρίζει 2-2 με τον γηπεδούχο Ιωνικό.

Τη Δευτέρα ο Λεβαδειακός χαιρετίζει την ΑΕΚ και ο ΟΦΗ διασκεδάζει τη Λαμία.